З повагою до людей та землi

ІМК є однією з 10-ти найбільших аграрних компаній в Україні.

ІМК була створена та розпочала виробничу діяльність з 2007 року. Однак, історія розвитку бізнесу теперішніми акціонерами компанії починається з 1998 року.

Найбільш значні етапи розвитку

2023

SMART GREEN STRATEGY 2023-2033

У 2023 році ІМК оголосила нову стратегію на 2023-2033 роки – SMART GREEN STRATEGY, орієнтовану на впровадження практик точного та відновлюваного землеробства, спрямованих на підвищення операційної ефективності та приведення діяльності компанії у відповідність до цілей Green Deal Європейського Союзу.

Стратегічні напрямки: 

  • Підвищення операційної ефективності 
  • Скорочення використання викопного палива у виробничій діяльності
  • Скорочення викидів парникових газів 
  • Збереження родючості і здорового стану ґрунтів
  • Придбання сільськогосподарської землі в Україні 
  • Розвиток персоналу 
  • Підтримка місцевих громад 

КРЕДИТНА УГОДА З ЄБРР 

ІМК підписала кредитну угоду з Європейським Банком Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) на 10 млн дол. США. Кредитна угода з ЄБРР також передбачала залучення ще 3 млн дол. США від Clean Technology Fund.

Кредитні кошти були використані для придбання 75 вантажівок-зерновозів, що допомогло підвищити операційну ефективність і збільшити експортні можливості ІМК.

ОПЕРАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Попри війну, брак виробничих кадрів, вимушені зміни в технології вирощування сільськогосподарських культур, ІМК у 2023 році вдалося отримати рекордну урожайність двох основних культур: кукурудзи – 12,4 т/га, озимої пшениці – 7,1 т/га. 

2022

24 ЛЮТОГО 2022 РОКУ ВІЙСЬКА РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ ВТОРГЛИСЯ НА ТЕРИТОРІЮ УКРАЇНИ, А МИРНІ УКРАЇНСЬКІ МІСТА БУЛИ ОБСТРІЛЯНІ РАКЕТАМИ. РОСІЙСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ РОЗПОЧАЛА ПОВНОМАСШТАБНУ ВІЙНУ ПРОТИ УКРАЇНИ.

Допомога Збройним Силам України та Територіальній обороні у війні з російським окупантом стала для ІМК пріоритетом з перших днів повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну – 24 лютого 2022 року.

Головний офіс ІМК відразу перерахував 10 мільйонів гривень на спецрахунок Нацбанку України, створений для збору коштів на потреби ЗСУ. Ще 5 мільйонів гривень ми переказали благодійному фонду «Повернись живим». 1 мільйон гривень компанія спрямувала на закупівлю продуктів харчування нашим військовим. Для облаштування фортифікаційних споруд у Києві ми придбали 30 000 будівельних мішків, а офісні ноутбуки і смартфони передали на потреби Тероборони міста.

Регіональні підприємства ІМК також відразу приєдналися до боротьби з ворогом. У 2022 році підприємства ІМК з Чернігівщини, Сумщини та Полтавщини передали для потреб Збройних Сил України та Територіальної оборони 37 легкових, вантажних та пасажирських транспортних засобів, 6 дронів, 18 рацій, 11 біноклів, 13 акумуляторних батарей, 25 бронежилетів, 32 польові пічки та 2 генератори. Для облаштування оборонних споруд підприємства ІМК виготовили й доставили 60 металевих протитанкових їжаків і 330 оборонних їжаків-шипів. Також придбали і доставили до місця призначення 120 фундаментних блоків та плит перекриття.

Підприємства ІМК також постійно допомагали нашим захисникам з пальним для техніки та транспорту, передавши 110960 літрів дизеля і бензину.

ОПЕРАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Попри війну ІМК продовжила операційну діяльність у 2022 році. 73% земельного банку компанії (87,8 тисяч гектарів) в Чернігівській, Сумській та Полтавській областях України були засіяні озимою пшеницею, соняшником і кукурудзою. Близько 32 тисяч гектарів землі, які компанія обробляла в Чернігівській області України, були перевірені на наявність вибухонебезпечних предметів і залишків снарядів.

Влітку 2022 ІМК зібрала рекордний врожай пшениці, врожайність склала 6,7 т/га, що є рекордним показником за всі роки ведення господарської діяльності компанією. Урожайність соняшнику і кукурудзи у 2022 році отримали на рівні довоєнного 2021 року.

Через повномасштабне вторгнення Російської Федерації в Україну 24 лютого 2022 року функціонування молочно-товарної ферми ІМК в Чернігівській області України було тимчасово припинено.

2018-2021

ІМК сфокусована на реалізації стратегії, орієнтованої на:

  • підвищення операційної ефективності;
  • скорочення банківського боргу;
  • виплату дивідендів акціонерам компанії.
2017

Проведено ребрендінг компанії. «Індустріальна молочна компанія» офіційно змінила назву на «ІМК»

Згідно рішення, прийнятого на позачергових зборах акціонерів компанії, які відбулися 26 квітня 2017 року, «Індустріальна молочна компанія» офіційно змінила назву на «ІМК», щодо чого були внесені відповідні зміни в Статут компанії.

«Зміна назви з «Індустріальної молочної компанії» на «ІМК» є для нас логічним кроком, адже виробництво молока в бізнесі компанії займає вже менше 4%. Компанія сфокусована на рослинництві із застосуванням інноваційних агротехнологій та кращих практик управління бізнесом. Проте, за 10 років існування компанії, абревіатура ІМК вже органічно стала для нас другою назвою, яку знають наші партнери та інвестори. Тому, в кінці 2016 року, було прийнято рішення провести ребрендінг компанії, завершальним етапом якого стала офіційна зміна назви. Сьогодні назва компанії відображає принципи нашої роботи та пріоритети. Це: І – інновації, М – менеджмент, К- команда», - зазначив Алекс Ліссітса, Генеральний директор ІМК.

ІМК відсвяткувала своє 10-річчя

У 2017році команда ІМК разом зі своїми партнерами по бізнесу, друзями та сільськими громадами, де працюють підприємства ІМК, відсвяткувала 10-річчя компанії.

Виплачено перші дивіденди в історії компанії

У 2017 році ІМК виплатила перші в історії компанії дивіденди всім своїм інвесторам на загальну суму близько 1,66 млн. євро.

2015-2016

Протягом 2015-2016 років в ІМК працювали над підвищенням ефективності всіх бізнес-процесів.

Було запроваджено систему мотивації персоналу на основі KPIs (Ключових Показників Ефективності).

Розроблено стратегію розвитку компанії на 2016-2020 роки.

У 2015 році було розпочато реалізацію проекту з оптимізації молочного тваринництва в компанії.

У липні 2016 ІМК отримала кредит на суму 20 мільйонів доларів США від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). 

2013-2014

У 2013 році ІМК збільшила земельний банк до 136,6 тис. га, шляхом придбання аграрної компанії, яка орендує 16 тис. га землі в Чернігівській області України, та володіє потужностями зі зберігання зернових і олійних в 195 тис. тонн. На базі придбаної компанії був створений новий кластер в складі ІМК - Прилуцький.

Протягом 2013-2014 років ІМК вперше у своїй історії побудувала новий сучасний елеватор потужністю 25 тис. тонн по зерну кукурудзи. Офіційне відкриття елеватора відбулося в червні 2014.

В результаті придбання потужностей зі зберігання і будівництва власного нового елеватора, сумарні потужності зі зберігання зернових і олійних ІМК склали 554 тис. тонн.

У січні 2014 ІМК залучила довгостроковий кредит Міжнародної Фінансової Корпорації (МФК, організація Світового банку) на суму 30 млн. доларів США.

Співпраця ІМК з Міжнародною Фінансовою Корпорацією (МФК) продовжилася в рамках проекту «Сталий розвиток середніх і малих агропідприємств України», який реалізується МФК, і підтримується за рахунок коштів Міністерства фінансів Австрії. Мета проекту - підвищити ефективність сільськогосподарського виробництва і зробити інноваційні високотехнологічні рішення доступними для українських агровиробників. ІМК була обрана в якості учасника проекту серед багатьох українських аграрних компаній. Партнерами та консультантами по реалізації даного проекту виступили Байєр КропСайєнс і Ernst & Young. 

2012

Ріст земельного банку в обробітку у 2012 році становив 102% з 59,64 тисяч га на 31.12.2011 до 120,69 тисяч га на 31.12.2012.

Розширення земельного банку відбулося у Полтавській, Сумській та Чернігівській областях. Створено четвертий аграрний кластер в Чернігівській області, з центром у м. Носівка.

Дотримуючись стратегії постійної повної забезпеченості власними потужностями зі зберігання, ІМК збільшила потужності зі зберігання зернових та олійних на 60% з 211 тисяч тонн на кінець 2011 року до 338 тисяч тонн на кінець 2012.

Проведений ребрендінг. У компанії з’явився новий логотип та корпоративний стиль.

Створена соціальна програма «ІМК ДОПОМАГАЄ», що об’єднала всі багаторічні зусилля компанії з надання соціальної допомоги за трьома напрямками:

  • соціальна допомога на розвиток місцевої інфраструктури
  • соціальна допомога робітникам підприємств ІМК
  • соціальна допомога пайовикам

Запровадження системи управління на основі спектрального аналізу точних супутникових знімків полів (Інтегрована система управління ефективністю «ІМК КОМПАС» - етап ІІІ) 

2011

У травні 2011 року акції ІМК були розміщені на Варшавській Фондовій Біржі, завдяки чому було залучено 24,4 мільйони доларів США, що були інвестовані в розвиток компанії.

Наприкінці року ІМК створила третій аграрний кластер в Сумській області, придбавши 6 компаній та елеватор для зберігання зернових та олійних культур потужністю 34 тисячі тонн.

Земельний банк виріс до 59,64 тисяч гектарів, збільшилися потужності зі зберігання зернових та олійних культур до 211 тисяч тонн.

Виробництво зернових та олійних культур у 2011 році становило 171,8 тисяч тонн. Значного розвитку здобуло виробництво картоплі – 15,4 тисячі тонн. Збудовано нові сучасні картоплесховища потужністю 12,1 тисяч тонн, обладнані спеціальними кліматичними системами.

На кінець року загальна кількість ВРХ налічувала 7531 голову з урахуванням 3888 корів. Вироблено молока 18,1 тисяч тонн.

Реалізовано пілотний проект Field Look з «точного» землеробства спільно з голландською компанією DIFCO та IFC.

Запровадження технології точного землеробства (Інтегрована система управління ефективністю «ІМК КОМПАС» - етап ІІ) 

2010

Земельний банк виріс до 37,9 тисяч гектарів.

Врожайність по основних сільськогосподарських культурах ІМК стабільно перевищує середні показники по Україні на 30-50%. Ефективна система управління та застосування сучасних технологій та обладнання дозволяє знизити собівартість окремих с/г культур до 44% порівняно з середньоукраїнськими.

Розширюється проект відродження картоплярства на Чернігівщині, вироблено картоплі 5,8 тисяч тонн.

Продовжує зростати виробництво молока та середні надої. У 2010 році вироблено молока 16,1 тисяч тонн, при надоях, що на 25% вищі за середні по Україні. 

2009

Запроваджено сучасні методи обліку і моніторингу використання техніки та витрат пального з застосуванням глобальної супутникової системи позиціонування – GPS. GPS трекери встановлено на автотранспорті та сільгосптехніці.

Виробництво зернових та олійних культур 154 тисячі тонн, картоплі – 3,8 тисяч тонн. Вироблено молока 15,6 тисяч тонн.

Запровадження технології обліку та контролю (Інтегрована система управління ефективністю «ІМК КОМПАС» - етап І) 

2008

Земельний банк виріс до 35,8 тисяч гектарів, виробництво зернових та олійних культур 127 тисяч тонн. Розпочато вирощування картоплі, 1,9 тисяч тонн.

ІМК придбала вертикальний елеватор для зберігання зернових та олійних культур в Чернігівській області потужністю 100 тисяч тонн.

Загальна кількість ВРХ налічувала 6900 голів з урахуванням 2800 корів. Вироблено молока – 12,9 тисяч тонн. 

2007

Засновник ІМК продав «Клуб Сиру» у 2007 році майже за 200 млн. доларів США

2007 - рік створення групи компаній ІМК («Індустріальна Молочна Компанія») після придбання двох с/г компаній в Полтавській області.

Земельний банк на момент створення ІМК – 20,6 тисяч гектарів. Виробництво зернових та олійних культур у 2007 році 55,5 тисяч тонн. Загальні потужності зберігання зернових та олійних культур 72 тисячі тонн, вертикальний елеватор в Полтавській області. 

ІМК створює другий аграрний кластер в Чернігівській області, придбавши 4 аграрні компанії. 

2006

Продажі «Клуб Сиру» становили 114 млн. доларів США в 2006 році, доля ринку в Україні – 11%. 

2003

Прибутки КМПЗ збільшились у 5 разів з 4 млн. доларів США у 1999 році до 20 млн. доларів США у 2003 році.

Засновник ІМК успішно продав КМПЗ компанії Unimilk Group

Після продажу КМПЗ засновник ІМК прийняв рішення розпочати проект створення Корпорації «Клуб Сиру» та виробництва твердих сирів під цим брендом з метою продажу продукції на швидкозростаючому ринку твердих сирів України, Росії, СНД. Пізніше, протягом 2003-2006 років було придбано 6 молокопереробних заводів. 

1999

КМПЗ став найбільшим виробником молочної продукції в області з потужним брендом «Кремез». 

1998

Засновник ІМК (Олександр Петров) придбав Кременчуцький молокопереробний завод (КМПЗ) в Полтавській області та розпочав його модернізацію та реконструкцію виробничих потужностей.

Top